Priit Eelmäe jätkab HNRK juhina

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juht Priit Eelmäe
Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juht Priit Eelmäe

19. mail 2018 lõppeb Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhi Priit Eelmäe teine ametiaeg, kuid haigla nõukogu otsusega jätkab ta veel viis aastat.

"Pidades silmas seniseid arenguid ja kuulanud ära minu visiooni haigla arengust otsustas HNRK nõukogu määrata mind juhatuse esimeheks ka järgmiseks viieks aastaks (2018-2023). Olen usalduse eest tänulik ja teen endast kõik oleneva, et HNRK areneks ja sellest oleks kasu kogu Eesti taastusravi ja rehabilitatsiooni valdkonnale," ütles Eelmäe.

Haigla nõukogu tegi vastava otsuse 29. märtsil. Eelmäe on taastusravihaiglat juhtinud alates 2008. aasta kevadest. Möödunud kümme aastat on olnud nõukogu hinnangul igati edukad: haigla majanduslik seis on hea, töötajate hulk on kasvanud ning tulemusnäitajad paranenud. HNRK on läbinud mitmeid uuenduskuure ning seeläbi kujunenud väga kaasaegseks ning innovaatiliseks taastusravihaiglaks.

Leidnud erinevaid rahastusi

Maailmatasemel varustatusega taastusravihaigla olemasolu ning professionaalsete teenuste kättesaadavus ei ole iseenesest mõistetavad. Eelmäe juhtimisel on leitud mitmeid lisarahastus võimalusi - rahvusvahelistest arendusprojektidest kuni siseriiklike heategevuskampaaniateni - mis on Eesti inimeste jaoks loonud ainulaadsed võimalused taastusraviks ja rehabilitatsiooniks. Lisaks on tõhustatud organisatsiooni juhtimist: haigla lähtub alates 2011. aastast Euroopa sotsiaalteenuste kvaliteedi EQUASS Assurance põhimõtetest, aastatega on liigutud selgelt interdistsiplinaarsema ja patsiendikesksema teenuse osutamise poole. Tegevuse edukuse kinnituseks on märtsi lõpus Eesti Vabariigi Valitsuse tehtud otsus lisada HNRK riiklikku haiglavõrku.

Lisaks juba saavutatule arutas nõukogu läbi ka Eelmäe poolt esitatud visiooni HNRK juhtimiseks ja arendamiseks aastatel 2018-2023. Haigla nõukogu esimehe emeriitprofessor Jaan Kõrgessaare sõnul on senini tehtu seadnud ootuste lati järgmisteks aastateks kõrgele, kuid nõukogu - ootamata suurt arenguhüpet - loodab, et dekaadiga kujunenud sisukas ja läbimõeldud töökultuur ning positiivne arenemisele suunatud atmosfäär jätkuvad ka Eelmäe uuel ametiajal. Üheks olulisimaks eesmärgiks nii nõukogu kui ametisse edasi määratud haiglajuhi hinnangul on parandada tõenduspõhiste taastusraviteenuste kättesaadavust ning terviklikkust kogu Eestis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.