Eestlased on maailma tipus bioimpedantsi rakenduste alal

Elektroonikateadlane Mart Min
Elektroonikateadlane Mart Min

Hispaania teadlaste hinnangul kuuluvad eestlased bioimpedantsi teaduslikus uurimises ja rakendamises maailmas esikolmikusse. Bioimpedantsi ehk kudede ja organite elektrilise takistuse mõõtmine võimaldab hinnata koe või organi seisukorda.

Sel aastal ilmunud Hispaania teadlaste artikkel „Studies: A Scientometric Approach Using the Scopus Database“ sedastab, et Tallinna Tehnikaülikool kuulub bioimpedantsi teaduslikus uurimises ja rakendamises maailmas esikolmikusse ning edastab mitmeid teisi tuntud teadusasutusi: 5. kohal on RWTH Aacheni ülikool Saksamaalt, 9. kohal UCL - University of California.

Väga tähtsaks Eesti tehnikateadlaste töö rakenduseks on panus meditsiini: südamerütmurid ja -monitorid südamelihase isheemia varaseks avastamiseks, selle raskusastme hindamiseks ja infarkti ennetamiseks, samuti seadmed siirdamisele kuuluvate või juba siirdatud kudede ja organite kohanemis- ja eluvõime jälgimiseks.

Ka on koostöös Injeq OY ja Eliko TAK-iga loodud targa süstla lahendus, mis võimaldab viia nõel täpselt vajalikesse kudedesse ja seega ei kahjustata muud kudet. Tark süstal on vajalik näiteks ortopeedias ja reumatoloogias liigesesiseste süstide tegemisel, aga ka biopsia ja lumbaalpunktsiooni tegemisel ning spinaalanesteesias.

Artikli viide „Dielectric and Bioimpedance Research Studies: A Scientometric Approach Using the Scopus Database“, autorid D. E. Khaled, jt Almeria ülikoolist Hispaanias, ajakirjaks MDPI Publication 2018, 6(1), Basel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.