Siret Trull • 9 mai 2018 12:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eestlased on maailma tipus bioimpedantsi rakenduste alal

Elektroonikateadlane Mart Min  Foto: Scanpix / Postimees

Hispaania teadlaste hinnangul kuuluvad eestlased bioimpedantsi teaduslikus uurimises ja rakendamises maailmas esikolmikusse. Bioimpedantsi ehk kudede ja organite elektrilise takistuse mõõtmine võimaldab hinnata koe või organi seisukorda.

Sel aastal ilmunud Hispaania teadlaste artikkel „Studies: A Scientometric Approach Using the Scopus Database“ sedastab, et Tallinna Tehnikaülikool kuulub bioimpedantsi teaduslikus uurimises ja rakendamises maailmas esikolmikusse ning edastab mitmeid teisi tuntud teadusasutusi: 5. kohal on RWTH Aacheni ülikool Saksamaalt, 9. kohal UCL - University of California.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee