• 17.05.18, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas läks HIV+ digijälgimise piloot Eestis?

Sel nädalal kliinikumi kevadkonverentsil esitleti Eesti seniseid digilahendusi ja teiste seas ka äsja läbi saanud HIV+ digijälgimist Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku baasil.
Digiarendaja Paula Kink (vasakul) ja infektsioonhaiguste arst Kersti Kink tööhoos.
  • Digiarendaja Paula Kink (vasakul) ja infektsioonhaiguste arst Kersti Kink tööhoos.
Ettevõte hINF pakkus novembrist 2017 kuni tänavu aprillini HIV+ patsientidele digiteenuseid. Tulemusi presenteerisid ettevõtte juht Paula Kink ja LTKH infektsioonhaiguste arst Kersti Kink. Paula Kink selgitas, et tegu oli platvormiga, kus patsient turvaliselt suhtleb oma ravimeeskonnaga digitaalselt. Ta kinnitas, et digivisiitidega on võimalik asendada 50% tavavisiite või telefonivisiite. "Nende käigus saab jagada olulist infot nii tervise kui ka ravi kohta. Olemas on ka tark meeldetuletussüsteem," jätkas Paula Kink. Eeliseks on tema sõnul kiire ja lihtne ülevaade nii haigele kui ka meedikule. "Patsiendi ravisoostumusele aitab kaasa, kui ta oma arengut ise näeb visuaalselt. Ka saab aega kokku hoida, 5 min jooksul saab info edastada, mida muidu visiidi käigus tehtaks 15-20 min jooksul," rääkis digilahenduse arendaja esindaja.

Seotud lood

Uudised
  • 23.07.18, 13:00
Poole aastaga on HIV-i diagnoositud vähem kui mullu
Tänavu on kuue kuu jooksul saanud HIV-nakkuse diagnoosi 107 ja HIV-tõve diagnoosi 15 inimest.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.11.24, 15:40
Meditsiiniuudiste vebinarid talvel 2025
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele