Kadi Heinsalu • 17 mai 2018 07:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kuidas läks HIV+ digijälgimise piloot Eestis?

Digiarendaja Paula Kink (vasakul) ja infektsioonhaiguste arst Kersti Kink tööhoos.  

Sel nädalal kliinikumi kevadkonverentsil esitleti Eesti seniseid digilahendusi ja teiste seas ka äsja läbi saanud HIV+ digijälgimist Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku baasil.

Ettevõte hINF pakkus novembrist 2017 kuni tänavu aprillini HIV+ patsientidele digiteenuseid. Tulemusi presenteerisid ettevõtte juht Paula Kink ja LTKH infektsioonhaiguste arst Kersti Kink. Paula Kink selgitas, et tegu oli platvormiga, kus patsient turvaliselt suhtleb oma ravimeeskonnaga digitaalselt. Ta kinnitas, et digivisiitidega on võimalik asendada 50% tavavisiite või telefonivisiite. "Nende käigus saab jagada olulist infot nii tervise kui ka ravi kohta. Olemas on ka tark meeldetuletussüsteem," jätkas Paula Kink. Eeliseks on tema sõnul kiire ja lihtne ülevaade nii haigele kui ka meedikule. "Patsiendi ravisoostumusele aitab kaasa, kui ta oma arengut ise näeb visuaalselt. Ka saab aega kokku hoida, 5 min jooksul saab info edastada, mida muidu visiidi käigus tehtaks 15-20 min jooksul," rääkis digilahenduse arendaja esindaja.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee