Pille Ilvese juhitud patsiendiühing pani uksed kinni

Pille Ilvese (pildil) juhitud Eesti Patsientide Esindusühing on tegevuse lõpetanud.
Pille Ilvese (pildil) juhitud Eesti Patsientide Esindusühing on tegevuse...

Eesti Patsientide Esindusühing, mida juhtis Pille Ilves, kaotas riigi rahastuse ja lõpetas tegevuse.

ETV saate "Pealtnägija" avastas sel hooajal eetris olnud loos, et vaktsiiniskeptikute üks eeskõneleja oli Eesti Patsientide Esindusühingu juht Pille Ilves, keda seni peeti pigem peavoolumeditsiini esindajaks, kirjutab err.ee.

"Täna ma võin kindlalt öelda seda, et see, kes ütleb, et vaktsiinid on 100 protsenti turvalised, 100 protsenti vajalikud, 100 protsenti ohutud, ta valetab," sõnas Ilves saates.

Ilves saatis veel pärast saadet sotsiaalministrile pika ja põhjaliku kirja, kus soovitas HPV-vaktsiini riiklikust immuniseerimiskavast välja võtta. See omakorda ärritas arste, kelle sõnul toetub Ilvese teooria ebapädevatel allikatel.

Kas oma vaadete või selle tõttu, et patsientide õiguste eest võitlevaid organisatsioone on Eestis lihtsalt liiga palju, sotsiaalministeerium enam Ilvese juhitud organisatsiooni ei rahasta ja Patsientide Esindusühing pani uksed kinni.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.