Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ülekanne: tervisepoliitika juhtide ja terviseministrite tippkohtumine Tallinnas
Sel nädalal, 13. ja 14. juunil toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents „Tervisesüsteemid solidaarsuse ja jõukuse heaks – et mitte keegi ei jääks maha,“ millega tähistatakse 10 aasta möödumist Tallinna harta vastuvõtmisest.
Foto: Scanpix/ PantherMedia
Kõrgetasemeline konverents toob Tallinnasse enam kui 200 osalejat WHO Euroopa Regiooni 53 liikmesriigist – terviseministrid ja tervisepoliitika juhid, tervishoiueksperdid ja -analüütikud.
WHO hiljuti avaldatud kolme riigi omaosaluspoliitikat võrdlevast analüüsist selgub, et sellele vaatamata on meil inimeste enda poolt tasutud ravikulud ja risk suurte ravikulude tõttu vaesusesse sattuda Eestis endiselt kõrge.
Tänavu möödub 10 aastat Tallinna harta vastuvõtmisest. Harta eesmärk suurendada investeeringuid tervisesüsteemidesse, et võimaldada kõigile inimestele vajalikke terviseteenuseid on endiselt aktuaalne ka aastal 2018.
Juurdepääs kvaliteetsele arstiabile ja vajalikele ravimitele on üks inimese põhiõigustest, seepärast tuleb kõikjal Euroopas liikuda võrdsema, õiglasema ja solidaarsema ühiskonna poole, kus tervishoid on kõigile kättesaadav ja taskukohane.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.