Kõrgkool saadab tervishoidu 175 uut töötajat

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli suvisel lõpuaktusel saab lõputunnistuse 175 värsket tervishoiuvaldkonna töötajat.

Rakenduskõrgharidusõppe diplomi saab 105 lõpetajat: õed, farmatseudid, hambatehnikud, tegevusterapeudid ja tervisedendajad.

Lisaks antakse 70 kutseõppe lõputunnistust hooldustöötajatele, lapsehoidjatele ja tegevusjuhendajatele. Cum laude lõpetab kõrgkooli 16 üliõpilast, tänukirjaga tunnustatakse 21 silmapaistvat ja aktiivset õppurit.

Tänavune kõrgkooli lõpetamine erineb varasemast selle poolest, et esmakordselt ei olnud lõpetajad kohustatud oma töid printima ja köitma, vaid esitasid oma lõputöö elektroonselt.

 

"Hoiame Eesti loodust ja puid, oleme innovaatilised ja õnnelikud, et tegime Eestis selle sammu esimesena," ütles kõrgkooli õppeosakonna juhataja Jaana Sepp.

Kõrgkooli rektor Ülle Ernitsa sõnul ei ole aga OSKA tulemusi arvestades lõpetajate arv tervishoiuteenuse jätkusuutlikkuseks siiski piisav - peamine puudujääk on õdede ja farmatseutide osas, sama kehtib hooldustöötajate kohta.

"Samas on meie lõpetajad motiveeritud, tööandjate poolt oodatud ja hinnatud. Mida veel soovida kui tuult tiibadesse ja et tiivad kannaksid meie lõpetajaid Eestis kõrgele," ütles Ernits. "Täname ka tööandjaid, kes on lõpetajate praktikat juhendanud ja muul moel õppes osalenud," lisas rektor.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.