Minister Mäggi sekkus apteegireformi

Riigihalduse minister Janek Mäggi
Riigihalduse minister Janek Mäggi

Riigihalduse minister Janek Mäggi rahandusministri ülesannetes saatis eile sotsiaalministeeriumile kirja, milles hoiatab apteekide erastamisest tekkida võivate kahjunõuete eest ja palub olukorrale lahendusi.

Mäggi kirjutab, et apteekidde sundvõõrandamiseks peavad olema selged ja mõjuvad põhjused, samuti peab olema kindlustatud, et võõrandamisel saadakse kohene ja õiglane hüvitis. "Praegune regulatsioon võib kaasa tuua olukorra (osalused üle 200 apteegis tuleb võõrandada), kus proviisorid pole suure tõenäosusega finantsiliselt võimelised soetama apteeke, mistõttu jääb tänastel investoritel saamata ka kohene ja õiglane hüvitis," nendib Mäggi.

"Meile teadaolevalt ei ole tänaseks välja töötatud hindamiskriteeriume, sihttoetusi, garantiisid või muid mehhanisme, mis seadusejärgset osaluse võõrandamist lihtsustaks või toetaks."

Seetõttu soovib rahandusministeerium teada, milliseid meetmeid peab sotsiaalministeerium vajalikuks, et tagada seaduse sujuv rakendumine ja mis väldiks teenuse osutamisel katkestusi. "Samuti peame oluliseks, et valitseks õiguslik selgus konkurentsiolukorra osas juhuks, kui investoril ei õnnestu üleminekuperioodi jooksul leida osapoolt, kes tema valdkonda tehtud investeeringu kohese ja õiglase tasu eest omandaks," lisab Mäggi.

Ta meenutab, et Eesti on sõlminud teiste riikidega investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingud. "Investeeringute kaitse lepingutes sisalduvad sätted selle kohta, et Eesti riik ei tohi teha midagi sellist, mis juba tehtud investeeringuid kahjustaks," selgitab Mäggi. "Seetõttu peame asjakohaseks käsitlust, mis viitab kõrgendatud riskile seoses tehtud investeeringute kahjustamisega ning sellega kaasnevatele võimalikele Eesti vastu esitatavatele ka suuremahulistele kahjunõuetele."

Sellest tulenevalt palub rahandusministri ülesannetes Janek Mäggi sotsiaalministeeriumil täiendavalt analüüsida tehtud investeeringute kahjustamisega seotud nõuete esitamise tõenäosust, nende nõuete võimalikku suurusjärku ja väljavaadet need nõuded kohtulikus vaidluses tagasi lükata.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.