Haigekassa struktuur muutub

Haigekassa juht Rain Laane
Haigekassa juht Rain Laane

Haigekassat ootab sügisel ees struktuurimuudatus ning ka mitmete töötajate roll muutub.

„Struktuurimuudatusega soovime muuta töökorraldust sujuvamaks, kiiremaks ja anda rohkem vastutust spetsialistidele, kes on oma valdkonna eksperdid,“ selgitas haigekassa tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse peaspetsialist Vivika Tamra.

Kui täna kehtivas struktuuris on osakonnad ja nende all veel eraldi talitused, siis uues struktuuris saavad olema ainult osakonnad. Sisuliselt tähendab see seda, et juhte jääb vähemaks, sest praegu on haigekassas nii osakonna kui talituse juhid koos meeskondadega.

Uues struktuuris on juhatuses ka neljas liige, kelle vastutuseks jääb digiteenuste valdkond. Teised vastutusvaldkonnad on üldjuhtimine, tervishoid ja finants. Kõikide nende valdkondade all on viis osakonda. Eraldi jääb tegutsema siseauditi osakond.

Piirkonna direktori ametikohti jääb alles kolm ja need kolm haldurit liiguvad partnerisuhtluse osakonna alla. Viivika Tamra sõnul on praegune Harju osakonna direktor Ado Viik saanud uue pakkumise teisele ametikohale organisatsiooni sees. Teiste piirkondade juhtidega sõlmitakse uued lepingud sügisel ja nemad jätkavad senisel ametikohal. Läbirääkimised Viigiga alles käivad ja lepingut allkirjastatud ei ole, mistõttu ei saanud Tamra praegu veel öelda, mis ametikohta on Ado Viigile pakutud ning mis saaks olema tema vastutusvaldkond.

Uus struktuur, mille kinnitas haigekassa nõukogu, jõustub 1. oktoobrist 2018. Struktuurimuudatusega mingeid lisakulutusi ei kaasne.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.