Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kui palju nanomaterjale on päikesekreemis ohutu?
Nanomaterjale kasutatakse kosmeetikatoodete koostisainetena erineval otstarbel, nt UV-filtritena, pigmendina või antimikroobse ainena.
Kuidas olla kindlad, et Euroopa turul olevad kosmeetikatooted on tervisele ohutud, selgitavad Euroopa Komisjoni Tarbijaohutuse teaduskomitee (SCCS) esimees Qasim Chaudhry ning nanomaterjalide kasutamist kosmeetikatoodetes käsitleva töörühma esinaine Ulrike Bernauer.
USA Nahavähi Uuringute Fondi Fotobioloogia Komisjoni liige doktor Steven Q. Wang rõhutab, et päikesepõletusi vältides võivad väga kõrge päikesekaitse faktoriga päikesekaitsevahendid tekitada eksliku arusaama, et päikese käes võib viibida tavapärasest kauem.
Tervise Arengu Instituudi epidemioloogia ja biostatistika osakonna juht Kaire Innos tõi vähiliidu tänasel juubelikonverentsil statistikast kõneldes välja, et 2014. aastal diagnoositi Eestis vähi esmasjuhtusid 40% rohkem kui aastal 2000.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!