Nõuded kiirabibrigaadidele uuenevad

Sotsiaalministeeriumis on ettevalmistamisel eelnõu, millega kaasajastatakse kiirabibrigaadide koosseisu ja varustuse nõudeid ning tööjuhendit.

Augustis kohtus sotsiaalministeerium kiirabide, terviseameti ja haigekassaga esindajatega sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Kristel Siimani kinnitusel jõuti kiirabibrigaadidele esitatavate nõuete uuendamisel suurtes põhimõtetes konsensusele. Eesti Kiirabi Liit vaatab Siimani sõnul praegu üle määruse lisasid (oskusnõuete, varustuse loetelu) ja uuendab vastavalt kehtivale meditsiinipraktikale. Seejärel alustatakse ametlike kooskõlastusringidega.

Peamiste muudatustena kaasajastatakse määrusega meditsiiniseadmete, ravimite ja muu varustuse loetelu, mida pole aastaid tehtud, ning mis ei vasta enam tänasele praktikale.

Samuti on Siimani sõnul kavas kehtestada õigusruumi tasandil nõuded tänastele projektipõhistele tegevustele, et anda omakorda alus ka nende püsivamaks rahastuseks alates järgmisest aastast, kui kiirabi lepinguid hakkab sõlmima Eesti Haigekassa.

Esialgse ajakava kohaselt jõustub määrus 1. jaanuarist 2019.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.