Erameditsiini turg mängiti taas ringi

Nädala pärast hakkab Eesti suurima meditsiiniteenuste riigihanke tulemusel kehtima ligi sada uut haigekassa ja erakliinikute vahel sõlmitud lepingut. Haigekassa lubab, et juba järjekorras olevad inimesed saavad ka lepinguta jäävates kliinikutes käia kuni oma ravi lõpuni.

Eesti kõige suuremas meditsiiniteenuste riigihankes otsis haigekassa partnereid kokku 98 teenusele, alates günekoloogiast Viljandimaal kuni silmahaiguste ravini Tallinnas, kirjutas ERR. Oma pakkumise tegi hankele üle 130 ettevõtte, ehk peaaegu kõik Eesti erakliinikud. Tuleva nädala alguseks peaksid uued lepingud kehtima hakkama.

Hanke mahtu ja keerukust näitab seegi, et alates riigihanke väljakuulutamisest on riigihangete vaidluskomisjon pidanud tegelema 28 erineva kaebusega. Kaheksa vaidlust endiselt käivad ja see tähendab, et päris kõiki lepinguid loodetud ajaks sõlmida ei saa. Kui varem vaieldi peamiselt selle üle, kas haigekassa on kirjutanud hankele õiglased tingimused (ja nii mõnigi kord jäid peale ettevõtted), siis nüüd vaieldakse selle üle, kuidas haigekassa pakkumisi hindab. Aga nagu öeldud, suurema osa teenuste puhul sõlmitakse peagi uued lepingud ja nende inimeste jaoks, kes on harjunud haigekassa kulul eraarsti juures käima, võib see tähendada arsti vahetamist.

"Me teavitame inimesi teenusepakkujate vahetusest haigekassa kodulehel, siis kindlasti avaldame sellised muudatused, kus mõni arst, kelle juures patsient on siiamaani harjunud käima, ei ole enam 1. oktoobrist Haigekassa lepinguparner, see ilmub ka kohalikes väljaannetes ja vajadusel ka üleriigilises meedias," rääkis haigekassa kliendisuhete osakonna juht Marko Tähnas.

Viimati tehti niisugune suurem hange ehk mängiti meie erameditsiini turg ringi 2015. aastal. Tähnase sõnul kulus toona selleks, et inimesed tee uue teenusepakkuja juurde üles leiaks, ligi kolm kuud. Aga kui inimene juba on järjekorras mõnes sellises kliinikus, mis hankes kaotajaks jäi, siis lubab Tähnas, et nemad saavad oma vastuvõtul ja vajadusel ka mitmel vastuvõtul ära käia.

Loe edasi ERR uudistest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.