Peep Talving on PERHi juhatuse uus liige

Prof Peep Talving on PERHi uus juhatuse liige.
Prof Peep Talving on PERHi uus juhatuse liige.

Teisipäeval, 2. oktoobril kogunenud Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu kinnitas juhatuse esimehe Agris Peedu ettepanekul haigla juhatuse liikmeks-ülemarstiks professor dr Peep Talvingu.

"Peep Talvingu laialdane rahvusvaheline kogemus ning töö mitmetes haiglates annab talle unikaalse pagasi meie haigla arendamiseks haigla ülemarsti rollis," ütles haigla juhatuse esimees Agris Peedu. Ta lisas, et regionaalhaigla saab Peep Talvinguga endale väga tugeva ravitöö arendaja, kes panustab aktiivselt ka PERHi tütarhaiglatesse ja Eesti tervishoiupoliitikasse tervikuna.

Prof Talving on alates 2013. aastast Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse juhataja ja Tartu Ülikooli Kliinikumi arst-konsultant. Regionaalhaiglas on ta fookus olnud lisaks erakorralise kirurgia arendamisele ja haigete ravile ka teadustöö, residentide-tudengite õpetamine ja projektide juhtimine.

"Haigla nõukogu, juhatuse, kliinikute ja keskuste toetus mulle ülemarsti ja juhatuse liikmena annab kindluse, et tulevased koostööaastad saavad olema tulemusrikkad konsortsiumiüleses ravitöös, ravikvaliteedi arendustes, professionaalses ja kollegiaalses meeskonnatöös, teadusloomes, elukestvas õppes ning koostöös eesti- ja piiritaguste haiglatega," ütles prof Talving.

Dr Talving alustas arstiteaduse õpinguid Tartu Ülikoolis ning jätkas Rootsis Karolinska Instituudis. Seejärel viis töö dr Talvingu New Yorki Bronx Municipal Hospitali ning Groote Schuur Hospitali Kaplinnas Lõuna-Aafrikas. Dr Talving kaitses doktorikraadi Karolinska Instituudis 2006. aastal, tegi Kaplinnas traumakirurgia profileeritud koolituse ja töötas Karolinska ülikoolihaigla erakorralise kirurgia keskuses kuni 2008. aastani. Enne Eestisse naasmist 2013. aastal töötas dr Talving Los Angelese Maakonna ja Lõuna-Kalifornia Ülikooli Haigla traumakirurgide meeskonnas traumakirurgi ja õppejõuna.

Talving on avaldanud arvukalt artikleid maailma teadusajakirjades, lisaks on ta kirjutanud oma kogemustest mitmeid peatükke traumakirurgide käsiraamatutesse. Ta on instruktor paljudes rahvusvahelistes traumakirurgia koolitustes.

2015. a pälvis prof Talving nii aasta meditsiinimõjutaja kui ka aasta arsti tunnustuse. Ta on Eestisse toonud maailmatasemel ATLS-koolituse (Advanced Trauma Life Support) ehk suurima arstide diplomijärgse kursuse traumahaige käsitlemisel ning aluse pannud Regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse loomisele.

Regionaalhaigla senise ülemarsti Andrus Remmelgase juhatuse liikme leping lõppes 31. augustil 2018. Kuni uue juhatuse liikme valimiseni jätkas Remmelgas haigla ülemarsti ametikohal, kureerides kliinikute tegevusi, õendus- ja apteegivaldkonda ning palliatiivravi. Alates uue haigla ülemarsti nimetamisest keskendub doktor Remmelgas reanimobiilivaldkonna arendamisele, väikesaarte projektile ja kliinilise koostöö arendamisele võrgustunud haiglatega. 

"Tänan Andrus Remmelgat tõhusa ja meeldiva koostöö eest. Tänu temale oli minu liitumine Regionaalhaigla meeskonnaga sujuv ja koos alustasime mitmeid olulisi projekte haigla arenguks," ütles Peedu.

Juhatuse liikme–ülemarsti ametikohale toimus sisekonkurss, mida aitas läbi viia Tammiste personalibüroo.

Prof Talving alustab haigla juhatuse liikme-ülemarstina tööd 15. oktoobril. Tema vastutusvaldkondadeks on regionaalhaigla kliinilise tegevuse juhtimine, haigla õendusvaldkonna, apteegi ja palliatiivravikeskuse töö.

Regionaalhaigla juhatus on kolmeliikmeline: Agris Peedu, Terje Peetso ja Peep Talving.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.