PERH on apteegitülis ilma jäänud poolest miljonist eurost

Regionaalhaiglas seni asuv apteek.
Regionaalhaiglas seni asuv apteek.

Üks aasta apteegipinnal ilma üürilepinguta tegutseva endise üürnikuga tähendab Põhja-Eesti Regionaalhaiglale (PERH) peaaegu 0,5 miljonit eurot saamatajäänud tulu.

Mullu oktoobri algul lahvatas siiani kestev tüli regionaalhaigla apteegipinna asjus. Rendikonkursi võitnud BENU apteegikett ei saanud sisse kolida, kuna senine rentnik Apotheka ei andnud ruume vabaks.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla administratiivdirektor Aivi Karu kinnitas, et regionaalhaigla teeb omalt poolt kõik, et apteegi pinda ebaseaduslikult valdav Terve Pere Apteek OÜ saaks seadustes võimaldatud vahenditega kõige kiiremal viisil sellelt pinnalt välja tõstetud.

"Me hindame kohtuvaidluse olukorda jooksvalt ning teeme oma otsused hagi tagamise taotluste esitamiseks sellest lähtuvalt," kinnitas Aivi Karu Meditsiiniuudistele.

Eelmisel aastal apteegi pinna üürile andmiseks korraldatud konkursi võitis BENU Apteek Eesti OÜ ning temaga sõlmis PERH ka sellekohase üürilepingu. "Kumbki lepingu pool ei ole avaldanud soovi lepingu lõpetamiseks, seega leping on ka täna jõus," kinnitas Karu. "Terve Pere Apteek OÜ ebaseadusliku tegevuse tõttu ei ole aga selle lepingu täitmine veel võimalik," lisas ta.

Haigla esindaja sõnul on ebaseadusliku valduse ja sellega seotud kohtuvaidluse olukorras osutunud keeruliseks, lisaks saamata jäänud üüritulu saamisele, ka lihtsad asjad. Nii jäi näiteks Terve Pere Apteek OÜ poolse vastutöötamise tõttu ära apteegi pinnale jäävate hoone konstruktsioonide 3D mõõdistamine. Nimelt algavad 2020. aastal ehitustööd regionaalhaigla Mustamäe korpusele uue juurdeehituse rajamiseks. "Need puudutavad ka praegust apteegi pinda ning projekteerimistööde tarbeks mõõdistasime olemasolevat hoonet võimalikult täpselt," lisas Aivi Karu.

Apotheka juht soovis lisainfot

Terve Pere Apteek OÜ juhatuse liige Kadri Ulla lisas uudisele oma kommentaari: "PERH ei võta meilt üüri- ja kommunaalide makseid vastu, seega tekitab ise endale kahju. Ilmselge vale on ka see, et Terve Pere Apteek on vastu töötanud 3D mõõdistamisele - me palusime kirja teel lihtsalt rohkem infot, millega on tegemist. Sellele PERH ei vastanud. Terve Pere Apteek OÜ taunib ühepoolse ja eksitava info edastamist PERHi poolt, mille eesmärgiks näib olevat avaliku arvamuse ja kohtumenetluse ebaeetiline mõjutamine."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.