Arstiteaduskonna aastapäeval tunnustati parimaid

Arstiteaduskonna medal
Arstiteaduskonna medal

Arstiteaduskonna 386. aastapäeva raames toimunud dekaani vastuvõtul 12. oktoobril V konverentsikeskuses kuulutati välja arstiteaduskonna medali saajad, autasustati teaduskonverentsi parimaid ja anti üle Marika Mikelsaare stipendium.

Sel aastal pälvisid arstiteaduskonna medalid TÜ kliinilise meditsiini instituudi naha- ja suguhaiguste dotsent Sirje Kaur ning SA TÜ Kliinikumi juhatuse esimees aastatel 2002-2018 Urmas Siigur. Kauri tunnustati pühendunud töö eest dermatoveneroloogia eriala õppe- ja teadustöö arendamisel. Siigurile avaldati tunnustust pikaajalise ja südamega tehtud töö eest TÜ kliinikumi ja ülikooli koostöö arendamisel ning ühiste eesmärkide täitmisel.

Professor Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse tunnustamise stipendiumi pälvis TÜ hambaarstiteaduse instituudi suu- ja hambahaiguste assistent ja doktorant Veiko Vengerfeldt.

Teaduskonverentsi parimate auhinnad anti välja kuues kategoorias:

  • parim doktorantide suuline ettekanne – Kristina Kiisholts (TÜ tehnika ja tehnoloogia eriaala doktorant);
  • parim üliõpilaste suuline ettekanne – Britt Ingeborg Loomägi (TÜ proviisori eriala üliõpilane); 
  • parim arstide, arst-residentide ja teadurite suuline ettekanne – Jaanus Harro (TÜ psühholoogia instituudi psühhofüsioloogia professor ja neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja);
  • parim doktorantide stendiettekanne – Triin Kikas (TÜ arstiteaduse eriala doktorant);
  • parim üliõpilaste stendiettekanne – Stella Sulaoja (TÜ proviisori eriala üliõpilane);
  • parim arstide, arst-residentide ja teadurite stendiettekanne – Liina Tserel (TÜ bio- ja siirdemeditsiini instituudi molekulaarimmunoloogia teadur).

TÜ kliinikumi teadustöö preemia parima kliinilise suunitlusega teadustöö eest pälvis TÜ arstiteaduse eriala doktorant, Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja ja neuroloog Toomas Toomsoo.

Kõikide teaduskonverentside teesidega on võimalik tutvuda Eesti Arsti erinumbris.

Samuti autasustati ajakirja Eesti Arst ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi artiklikonkursi „Minu esimene publikatsioon“ parimaid. Esimese koha pälvisHanna Kadri Metsvaht artikli „Kerge biliaarse pankreatiidi nüüdisaegne käsitlus“ eest, teise koha Reile Juhanson artikli „Hemolüütilis-ureemiline sündroom“ eest ning kolmanda Markus Mieskolainen artikli „Immunotherapeutic approaches for glioblastoma multiforme: A new hope? Review“ eest.

Vaata fotosid dekaani vastuvõtust UTTVst.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.