Siret Trull • 18 oktoober 2018 09:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Onkoloogid soovivad haigekassa koosseisu sõeluuringute üksust

Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere  Foto: Marko Mumm / Äripäev

Onkoloogid usuvad, et sõeluuringutega hõlmatuse taset saaks parandada, kui luua haigekassa koosseisu vähi sõeluuringute korraldamiseks ja juhtimiseks eraldi vastutuse ja ülesannetega üksus, mitmekordistada investeeringuid sõeluuringutesse ning rangelt järgida Euroopa edukate sõeluuringuprogrammide kvaliteedinõudeid.

Eestis viiakse juba alates 2003. aastast läbi rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringut, kuid nende,, TÜK hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja Peeter Padrik ning PERH onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja, Eesti Vähiliidu tervise ja tööministrile saadetud kirjas.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee