Siret Trull • 26. oktoober 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eesti ühines WHO deklaratsiooniga, mis tähtsustab perearstiabi

Eesti esindus Astana tippkohtumisel  Foto: Arne Kailas, Sotsiaalministeerium

Tervisesüsteemide jätkusuutlikkuse ja kõigile inimestele vajaliku arstiabi tagamiseks on vaja panustada senisest enam esmatasandi tervishoidu, leiti Astanas tervisepoliitika globaalsel tippkohtumisel kõigi WHO liikmesriikide poolt ühehäälselt vastuvõetud deklaratsioonis.

„Eesti on pühendunud deklaratsioonis seatud eesmärkide – kõigile inimestele kvaliteetse arstiabi võimaldamise ja kõiki inimesi hõlmava ravikaitse saavutamisele. Nende eesmärkide poole liikumisel on kesksel kohal perearstiabi, mis peab oleme innovaatiline ja kohanema 21. sajandi vajadustega,“ ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut. „Eesti võetud suund perearstiabi ja esmatasandi eelisarendamiseks on ainus viis tagada meie tervisesüsteemi jätkusuutlikkus ning vähendada ebavõrdsust tervises, et mitte keegi ei jääks maha.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee