Siret Trull • 26 oktoober 2018 10:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

TÜK: kiiritusravi mahu kasvu takistab lepingumaht

Foto: Erik Prozes / Äripäev

TÜ Kliinikumi esindajad tõdevad, et kiiritusravi praegune ajaline kättesaadavus ei ole rahuldav ja vajab parandamist. Kliinikumil oleks potentsiaal kiiritusravi praeguse mahu kahekordistamiseks, kuid see on jäänud haigekassa lepingu taha.

TÜK juhatuse esimees Priit Eelmäe ja  hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja Peeter Padrik tõdevad oma kirjas sotsiaalministeeriumile, et nõudlus kiiritusravi järele kasvab ajaga tõenäoliselt veelgi, sest lisandub uusi näidustusi ning tehnoloogiaid. Samas on iseküsimus, kas parim tee kiiritusravi kättesaadavuse ja arengu tagamiseks on täiendava kiiritusravi keskuse loomine või olemasolevate keskuste arendamine.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee