Vassili Novaki 3 ettepanekut EMOde olukorra lahendamiseks

Kõigist haiglatest tehakse enim pöördumisi just PERHi EMOsse. Pildil PERHi EMO ülemarst Vassili Novak.
Kõigist haiglatest tehakse enim pöördumisi just PERHi EMOsse. Pildil PERHi EMO...

Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja doktor Vassili Novaki sõnul on EMOd praegu sundseisus, kus saabunud patsiendile head alternatiivi pakkuda ei olegi.

"Patsienti tuleb aidata kohapeal, aga selline olukord pikendab ooteaegu ja koormab üle erakorraliseks abiks mõeldud ravidiagnostilist ressurssi: valvearste, diagnostikaseadmeid ning kohti EMOs," sõnas Vassili Novak 6. novembril sotsiaalministeeriumis toimunud EMO-teemalisel ajurünnakul.

"Riigikontrolli audit toob välja, et vältimatut abi vajavate patsientide osas praegu hästi ei tööta üldine tervishoiukorralduse kontseptsioon, et esmalt tuleb pöörduda perearsti juurde," nentis Novak. Lahendusi on tema sõnul mitmeid.

"Üks võimalus vähemalt Tallinna piirkonnas oleks üldarstiabi pakkuvate valvekeskuste loomine. Teine võimalik suund on saatekirjade ja e-konsultatsiooni süsteemi parem rakendamine erakorraliste haigete puhul. Kolmas tee on omaosalustasu tõstmine põhjendamatute EMO visiitide korral. Ideid ja võimalusi on veel, mida hetkel intensiivselt arutatakse," loetles suurhaigla EMO juht.

Riigikontrolli vastsest EMO-auditist selgus muu hulgas, et kõigist Eesti haiglatest tehakse enim erakorralisi pöördumisi just PERHi EMOsse.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti kutsel kogunesid sotsiaalministeeriumis sel nädalal Tallinna EMOde ja kiirabi juhid ning Eesti Perearstide Seltsi esindajad, et arutati võimalusi EMOsse pöördumiste vähendamiseks, lisaks juba töös olevatele algatustele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.