Siret Trull • 12 november 2018 08:15
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

VAATA: Avalikul istungil räägiti erakorralisest meditsiinist

Foto: Raul Mee / Äripaev

Riigikogu riigieelarve erikomisjon analüüsib täna avalikul istungil koos asjaomaste organisatsioonide esindajatega Riigikontrolli kontrolliaruannet „Erakorraline meditsiin“.

„Erikomisjon ootab tervise- ja tööministrilt selgitusi, mida on tehtud patsientide parema nõustamise korraldamiseks ning kui kaugele on jõutud perearstipraksiste kvaliteedi hindamise korraldamisel,“ ütles erikomisjoni esimees Aivar Sõerd. „Erikomisjoni laual on konkreetsed ettepanekud tervise- ja tööministrile, et erakorralise meditsiini osakonda pöörduksid eelkõige vältimatut abi vajavad patsiendid,“ ütles Sõerd. „Üheks ettepanekuks on pikendada loodavate perearstikeskuste vastuvõtuaegu tööpäevadel ja võimalusel ka nädalavahetusel. Samuti teeme ettepaneku lähiajal luua e-lahendus ja võtta kasutusele haiglateülene digiregistratuur ravijärjekordade haldamiseks, mille kaudu perearst saaks teada, kes tema nimistu patsientidest on pöördunud EMOsse või kiirabisse,“ märkis erikomisjoni esimees.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee