Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kulutused kasvavad, tervis halveneb – mida teha?
“Inimesed on liiga vähe oma tervise käekäigust huvitatud,” lausus Ellex Raidla juhtivpartner Ants Nõmper. “Patsienti tuleks motiveerida olema terve.”
Ettevõtja Erki Mölder.
Foto: Scanpix/Eesti Meedia
Numbrid näitavad, et ravisüsteemi tehtud kulutuste kasvuga koos pole pikenenud inimeste tervena elatud eluiga, lahendusena näevad eksperdid patsiendile suurema vastutuse andmist, kirjutas Äripäev.
Eesti Arstide Liit korraldab erakondade valimiseelse tervishoiudebati, kus arutletakse, kas ja mida oleks tervishoiu korralduses ja rahastamises vaja muuta, et tagada patsientidele vajalik õigeaegne ja kvaliteetne arstiabi.
Mõttekoda Praxis on valmis saanud Eesti ravikindlustuse tulevikustsenaariumide analüüsi, mis pakub välja kolm võimalust Eesti inimeste paremaks riikliku ravikindlustussüsteemiga hõlmamiseks.
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut on seisukohal, et Eestis tuleks võtta suund universaalse ravikaitse kehtestamisele, kuid tõdeb, et tulemuseni jõudmine on pikaajaline protsess.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.