Kohus ei rahuldanud Ortopeedia Arstide kaebust

Tallinna Halduskohus otsustas jätta rahuldamata Ortopeedia Arstid kaebuse, milles nad vaidlustasid Medita Baltics kvalifitseerumise Harju maakonnas ortopeedilise päevaravi ja statsionaarse ravi erialadel haigekassa korraldatud riigihankes.

Tänaseks on otsus jõustunud, kuna apellatsiooni ei laekunud.

Ortopeedia Arstide sisukoht kaebust esitades oli, et Medita Baltics riigihankes märgitud tegevuskohtades olevad ruumid Harju maakonnas ei vasta õigusaktidest ortopeedilise päevaravi ja statsionaarse ravi osutamiseks ruumidele, sisseseadele ja aparatuurile kehtestatud nõuetele ning Medita Baltics ei ole nendes suuteline nõuetekohaselt teenindama riigihankes olevaid ravijuhte. Ortopeedia Arstidele teadaolevalt oli terviseamet algatanud järelevalvemenetluse Medita Baltics tegevuskoha – Mustamäe tee 55a, Tallinn suhtes, ning oli 23.08.2018 otsusega tunnistanud neile väljastatud erihaigla tegevusloa nr L04251 kehtetuks.

Medita Balticsi kohtule saadetud seisukohtadest selgub, et terviseamet tõepoolest tegi 23.08.2018 otsuse nende tegevusloa nr L04251 kehtetuks tunnistamise kohta, kuid sellele ei eelnenud järelevalvemenetlust. Mh sellel põhjusel esitas Medita Baltics kohtule kaebuse terviseameti otsuse tühistamiseks. Terviseamet viis Medita Balticsile erihaigla tegevusloa andmise menetluses 18.04.2018 läbi eelnimetatud tegevuskoha kontrolli mh ruumide, sisseseade ja aparatuuri vastavuse osas ega tuvastanud puudusi. Terviseamet on 15.10.2018 otsusega tunnistanud oma 23.08.2018 otsuse tagasiulatuvalt kehtetuks, märkides, et tegevusluba nr L04251 kehtib alates 02.05.2018.

Tallinna Halduskohus jättis 25. oktoobri 2018 otsusega Ortopeedia Arstid kaebuse rahuldamata.

Kohtu seisukoht oli, et antud asjas oli hanketingimustes kirjas, et pakkujal peab olema pakkumuse esitamise päeval tegevusluba pakutava teenuse osutamiseks väljakuulutatud erialal väljakuulutatud teenuse osutamise kohas ning tegevusluba peab nähtuma terviseameti tegevuslubade registrist. Aktsiaseltsil Medita Baltics oli 09.08.2018 otsuse tegemise ajal ja pakkumuse esitamise päeval kehtiv tegevusluba väljakuulutatud tegevuskohas pakutud teenuse osutamiseks. Pakkuja kvalifitseerimise kohta otsuse tegemisel kontrollis haigekassa esitatud nõuete täitmist, sh tegevusloa olemasolu terviseameti tegevuslubade registrist ehk tegi seda vastavalt hanketingimustele. Seega on haigekassa otsus kohtu hinnangul õiguspärane.

Hanke tulemusi ei muuda

Medita Baltics tõi oma kohtule saadetud seisukohas välja, et nende kvalifitseerimine Harju maakonnas statsionaarse ravi erialadel (s.o endoproteesimine ja statsionaarne ortopeedia) ei saa rikkuda Ortopeedia Arstide õigusi, arvestades hankemenetluse edasist käiku. Kuna pakkumused said hindamisel võrdse arvu punkte ning pakutud ravijuhtude kogumaht ületas väljakuulutatud hankemahtu vastaval erialal, korraldas haigekassa 09.08.2018 liisuheitmise. Selle kohta koostatud protokollidest nähtuvalt võitsid endoproteesimine ja statsionaarne ortopeedia erialal liisuheitmise Ortopeedia Arstid. See tähendab, et kõnealustel erialadel tunnistatakse Ortopeedia Arstide pakkumus edukaks ning sõlmitakse temaga hankeleping tema poolt pakutud ravimahu ulatuses sõltumata Medita Balticsi kvalifitseerimisest, seisab selgituses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.