Haigekassa on kaotanud kuus eriarstiabi vaiet

Tänavuse eriarstiabi hanke tulemuste kohta esitati riigihangete vaidluskomisjoni 29 vaiet. Praeguseks on kuus vaidlust lahenenud haigekassa kahjuks.

Eriarstiabis on praeguseks rahuldatud vaidlused Harju maakonnas ambulatoorses günekoloogias, Pärnu maakonnas ambulatoorses oftalmoloogias, Narva linnas ambulatoorses dermatoveneoroloogias, Saare maakonnas ambulatoorses oftalmoloogias.

Need neli vaidlust olid haigekassa avalike suhete ja tervise edenduse osakonna peaspetsialist Vivika Tamra sõnul analoogsed: haigekassa kaotas seetõttu, et pakkuja oli esitanud pakkumuse puudustega ja haigekassa oli selle puuduse tõttu tagasi lükanud. VAKO tuvastas oma otsustega, et pakkumuse tagasilükkamine on alusetu ja pakkumust tuleb hinnata, mida haigekassa ka tegi – nii täideti 4 VAKO otsust.

Vaidlused on lõppenud ja vaided rahuldatud ka Tartu maakonnas ambulatoorses günekoloogias ja Harju maakonnas ambulatoorses üldkirurgias, kuid need otsused on jõustumata. Loe lähemalt siit.

Lisaks on rahuldatud iseseisva statsionaarse õendusabi vaidlused Lääne-Viru maakonnas ja Harju maakonnas. Esimene vaie rahuldati, teine rahuldati osaliselt.

Ühes VAKO otsuses, mis tehti haigekassa kahjuks, tühistati üks hankes osalemise tingimus, mille haigekassa VAKO otsusel hankest eemaldas. Osaline kaotamine tähendab seda, et ühes vaidlustuses oli esitatud 8 nõudmist, millest VAKO rahuldas 3. Haigekassa täitis ka selle otsuse, täiendades hanke alusdokumente.

Vaidlustest tulenevalt ei pea ühtki uut hanget välja kuulutama, kinnitas Tamra. „Teeme kõik endast oleneva, et vaidlused võimalikult kiiresti laheneksid,“ lisas ta.

Vaidlustused on hetkel pooleli neljas sihtkohas järgmistel erialadel:

• Harju maakonnas - ambulatoorne gastroenteroloogia, kardioloogia, ortopeedia, otorinolarüngoloogia, uroloogia ja üldkirurgia, näo- ja lõualuu kirurgia
• Ida-Viru maakonnas üldkirurgia päevaravi;
• Narvas ambulatoorses dermatoveneroloogias, günekoloogias ja oftlamoloogias;
• Tartus ambulatoorses günekoloogias, kardioloogias, oftlamoloogias, ortopeedias nii ambulatoorne kui ka päevaravi ning üldkirurgia päevaravi.

Kohtusse on pöördunud kolm raviasutust (haigekassa kaotused puuduvad):

• Õendusabi hankes – Hiiu Ravikeskus SA – kaotas I astmes, edasikaebe tähtpäev 15.10;
• Ennetuse hankes – Spordiarstid OÜ – kaotas II astmes, edasikaeve tähtpäev 15.10;
• Eriarstiabi hankes – Ortopeedia Arstid AS – kirjalik menetlus, kohtuotsus 25.10.

Tamra sõnul oli eriarstiabi lepingud eilse päeva seisuga sõlmitud 118 raviasutusega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.