VAKO tegi otsuse Elite kasuks

Andrei Sõritsa, ASi Kliinik Elite tegevjuht
Andrei Sõritsa, ASi Kliinik Elite tegevjuht

AS Kliinik Elite vaidlustas riigihangete vaidluskomisjonis AS-i Medita Balticsi Tartu maakonnas ambulatoorse günekoloogia ja viljatusravi teenuse osutamiseks esitatud pakkumuse vastavaks ja edukaks tunnistamise. Komisjon rahuldas Elite vaide.

Määravaks sai asjaolu, et AS Medita Baltics esitatud dokumentidest ei olnud võimalik üheselt järeldada, et meedikud, kes on andnud loa ettevõttes tööle asuda, teevad seda alates 1. oktoobrist.

Vaidedokumentidest selgub, et AS Medita Baltics oli pakkumuse vormil esitanud 12 arsti, kes hakkaksid osutama Tartu maakonnas ambulatoorse günekoloogia teenust. Nendest 4 oli märgitud AS-is Medita Baltics tegevusloale, ülejäänud 8 on esitanud kirjaliku kinnituse AS-is Medita Baltics tööle asumise kohta.

Pakkumuse vormi lisa p-s 1 oli nõue: „Ambulatoorse eriarstiabi pakkumusele dokumentide lisamisel arvestada: kui pakkumuses nimetatud arst, õde (sh vaimse tervise õde) või ämmaemand ei ole märgitud teenuseosutaja tegevusloal, siis pakkumusele lisada tema kirjalik nõusolek pakkuja juures tööle asumise kohta alates 01.10.2018.“

AS-i Medita Baltics esitatud Pakkumuse vormile kantud arstid, kes ei ole märgitud AS-is Medita Baltics tegevusloale, olid aga andnud ühesuguse tekstiga kinnituse: „[---] Olen nõus asuma tööle günekoloogia ja sünnitusabi erialal eriarstiabi osutavas AS MEDITA BALTICS (sh peale 01.10.2018)“.

Vaidlustuskomisjon jäi seisukohale, et kinnituse sõnastust ei saa samastada pakkumuse vormi lisa p-s 1 nõutud kinnitusega, et arst asub pakkuja juures tööle „[---] alates".

Vaidlustuskomisjon leiab, et kinnitusest ei ole võimalik teha kindlat järeldust selle kohta, millisest perioodist kinnituse andja nõusolek tööle asuda kehtib, igal juhul pole seda võimalik üheselt mõista nii, et see toimub alates 01.10.2018. a  Seega ei vastanud AS Medita Baltics esitatud dokumendid riigihanke alusdokumentides esitatud tingimustele.

Kliinik Elite AS arendusjuht Kristina Sõritsa sõnul on praegu veel vara öelda, kas VAKO otsus tähendab Elitele muudatusi ambulatoorse günekoloogia lepingumahtudes, sest ASil Medita Baltics ja Eesti Haigekassal on võimalik VAKO otsus vaidlustada 10 päeva jooksul. VAKO tegi otsuse 18. oktoobril.

Praeguseks on Elitel viljatusravi (s.t kehavälist viljastamist) puudutav leping haigekassaga allkirjastatud ja maht on ca 10% suurem kui eelmise lepinguperioodi sama leping. Ambulatoorne günekoloogia on vaidlustatud.

Kliiniku tütarettevõte Tähe erakliinik OÜ taotles kõrva-nina-kurguhaiguste lepingut, kuid seda ei saanud ja omanikud seda ka ei vaidlustanud.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.