Siret Trull • 20 november 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Allikvee: „rohelised“ patsiendi ei tähenda lisaraha

Ida-Tallinna Keskhaigla juhi Ralf Allikvee  Foto: Raigo Pajula / ITK

Ida-Tallinna Keskhaigla juhi Ralf Allikvee sõnul ei tähenda mitte-erakorralised patsiendi haigla jaoks lisaraha, küll aga suuremat töökoormust.

Allikvee sõnul on ka nende haiglas, nii nagu enamikes EMOdes, mitte-erakorraliste patsientide osakaal umbes 50%, mitte 86%, nagu näitas riigikontrolli audit.  Allikvee märkis, et juba ainuüksi traumapunkti patsientide osakaal on umbes 20-22%. „Kes tuleb traumapunkti, sellel ei ole kuskile mujale minna, sest kui on trauma, siis kuskil mujal peale traumapunkti teda ei aitagi,“ tõdes Allikvee. Sarnane on olukord erakorralisele silmaravile pöörduvate inimestega: neid on ITK-s päevas 70-120 ja ka neil ei ole alternatiivset kohta, kuhu pöörduda.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee