EAL: Arstiabi korraldus nõuab konsensuslikke otsuseid

Eesti Arstide Liidu president Jaan Sütt
Eesti Arstide Liidu president Jaan Sütt

Eesti tervishoiusüsteem vajab tarka ja tasakaalustatud juhtimist ning põhjendatud muudatusi. Eriarstiabi, perearstiabi, kiirabi, erakorraline meditsiin on kõik võrdselt olulised ja neid tuleb arendada ühtse tervikuna, ütleb Eesti Arstide Liit oma üldkogu järel avaldatud teates.

Meditsiinisüsteemi iga osa peab saama teha oma tööd, mitte lappima teiste auke. Eesti Arstide Liit on erialaülese organisatsioonina valmis panustama erialadevahelise koostöö koordineerimisse, seisab teates.

„Patsiendid ootavad asjatundlikku nõu ja teavet, millise murega kuhu pöörduda. Peame kokku leppima selged reeglid, looma nende täitmiseks vajalikud tingimused ning neist reeglitest ka kinni pidama, et kõik patsiendid saaksid vajalikku ravi õigel ajal õiges kohas,“ leiavad liidu liikmed.

Ravijärjekordadest lõputu rääkimise asemel on aeg hakata nendega tõepoolest tegelema. Kiiremat abi vajavad patsiendid peavad jõudma senisest kiiremini eriarsti vastuvõtule. Järjekordadega toimetulekuks tuleb koostada lähiaastateks konkreetne tegevuskava ja seada see prioriteediks haigekassa eelarvete koostamisel. „Teeme tervise- ja tööministrile ettepaneku koostöös arstidega muuta ravijärjekorrad lähtuvaks inimese terviseseisundist,“ teatab arstide liit.

Digilahendused saavad tervishoiusüsteemi efektiivsemaks ja mugavamaks muuta, kuid senine e-tervise teostus on kohmakas. Enne uutesse e-teenustesse investeerimist tuleks põhjalikult uuendada e-haiguslugu ja muuta see tänapäevaseks andmebaasiks, mis toimiks reaalse otsusetoena.

„Arstiabi korraldus nõuab konsensuslikke otsuseid. Kutsume kõiki erakondi üles pakkuma välja  reaalseid meetmeid, mis tagaksid Eesti tervishoiusüsteemi arenguvõime ja arstiabi kättesaadavuse ning otsima ühisosa pikaajalise plaani elluviimiseks,“ seisab teates.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.