Meditsiinimõjutaja 2018 on Karmen Joller

Perearst Karmen Joller on meditsiinimõjutaja 2018.
Perearst Karmen Joller on meditsiinimõjutaja 2018.

Meditsiiniuudiste lugejad valisid meditsiinimõjutajaks perearst Karmen Jolleri. Kivimäe perearstikeskuses töötav Joller pälvis ka mullu samal konkursil kõrge koha, jäädes kolmandaks.

Jollerile on tiitleid ja austust jagunud juba mitu aastat järjest. Aasta tagasi pälvis ta ka aasta arsti tiitli. Joller tunnistab Meditsiiniuudistele, et tunnustus on toonud tööd tublisti juurde: kasvanud on nii nimistu kui ka kutsed erinevatele üritustele esinema. Ind arendus- ja selgitustööks ei ole aga vaibunud: värskelt on ta valitud Eesti Arstide Liidu eesseisusesse, kus ta ei kavatse samuti niisama istuda.

Meditsiinimõjutaja tiitli üheks põhjuseks oli aga tema pühendumus kloorijoogi MMS müügiahela katkestamisele Eestis; ja sügisel see tal ka õnnestus. Ehkki Facebooki on tekkinud uued salajased kinnised grupeeringud, on toodet ennast palju raskem müüa, kuna pangad on müügivõimalused sulgenud.

Jolleri suur missioon on perearstide soove ja võimalusi ellu viia ja seeläbi saavutada perearstidele suuremat kõlapinda ja eriarstidest kolleegide juures. Ta tõdeb, et tugev esmatasand on siin kõige alus: kui vundament ei värise, on ka ülemistel korrustel, ehk siis eriarstide juures rahulik. Muidugi kuulub ta ka Eesti Perearstide Seltsi. Selle eestkõnelejana on Joller rääkinud perearstide ülekoormatusest: nimistud on liiga suured, asendajaid ei ole kusagilt võtta ning digilahendused, mis peaks arsti tema töös aitama, ei täida oma funktsiooni.

Tänavused tegijad ongi tegudeinimesed

Meditsiinimõjutaja II koht läks Kingitud Elu fondi eestkõnelejale Toivo Tänavsuule, kellele samuti jagub nii tunnustust kui ka tuntust. Mullu pälvis ta meditsiinimõjutaja tiitli. Tänavu võis leida haigekassa pressiteadetest mitu uudist nende ravimite soodustamise kohta, millega alguse tegi fond. Rääkimata rekordarv inimeste aitamisest n-ö viimase õlekõrrena ja väsimatust rahakogumisest. 

III koht läks samuti tegutsejale, kelleks on Geenivaramu juht professor Andres Metspalu. Temagi on pälvinud rohkelt tunnustusi, viimati Eesti inimesegeneetika ühingu auhinna "Elutöö geneetikuna".

Kampaania koguda juurde 100 000 geeniproovi tundus aasta alguses võimatuna, kuid hetkel on täiesti reaalne, et arv saadakse täis. Ja Metspalu sellega ei piirdu, vaid juba on plaanis valitsuse lisarahastuse toel geeniprojektidesse veelgi investeerida ja seeläbi inimeste tervise ennetusele kasu tuua.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.