Haruapteekide sulgemine lükkub edasi

Riigikogu otsustas anda haruapteekide sulgemiseks kaks aastat kauem aega. Kui muidu tulnuks haruapteegid sulgeda tuleva aasta juuniks, siis nüüd on tähtaeg 1. aprill 2020.


2014. aasta juunis jõustunud ravimiseaduse muudatus sätestas, et haruapteegid tuleb üle 4000 elanikuga linnades sulgeda 9. juuniks 2019. Apteegipidajatele anti 5aastane üleminekuaeg, et haruapteegid põhiapteegiks ümber kujundada.

Eesti Apteekide Ühenduse juhi Timo Danilovi sõnul seda võimalust reaalsuses aga ei tekkinud, kuna järgnev ravimiseaduse redaktsioon sätestas nn proviisoriomandi nõude ning apteegipidajad, kes ei ole proviisorid või kes on hulgimüüjad, ei saanud ravimiametist enam tegevusluba haruapteegi ümberkujundamisel põhiapteegiks.

Oktoobris pöördus apteekide ühendus riigikogu sotsiaalkomisjoni poole, et paluda haruapteekide sulgemiseks lisaaega.

Eesti Proviisorite Koja esindaja Karin Alamaa-Aas on varem öelnud, et ka nemad ei ole vastu haruapteekide tähtaja nihutamisele omandipiirangu jõustumisega samale ajale, kuid üksnes juhul, kui apteegireform toimub plaanipäraselt ehk siis 1. aprillist 2020.

Kolmapäeval riigikogu ees eelnõu tutvustanud sotsiaalkomisjoni liige Monika Haukanõmm rõhutas, et lugemisel oleva eelnõuga (706 SE) ei soovita ega ei pöörata tagasi apteegireformi, millega kehtestatakse proviisorite omandinõue ja keelustatakse vertikaalne integratsioon. Eelnõuga antakse haruapteekidele sama pikk üleminekutähtaeg kui tervele apteegireformile, st toimub tähtaegade sünkroniseerimine.
Kolmapäeval riigikogus kolmanda lugemise läbinud Ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu (706 SE) pooldas 71 saadikut, vastu oli 6, erapooletuks jäi 3 riigikogu liiget.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.