Kadi Heinsalu • 10 jaanuar 2019 10:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Gripivaktsiin läks moodi

Tänavu on tehtud rekordiliselt palju gripivaktsiini.  

Gripihooaja ja tänavuse aasta alguseks on vaktsiinid hulgimüügist ja vaktsineerimiskabinettidest otsas, kuid vähestes apteekides ning perearstikeskustes veel saadaval. Tänavu toodi Eestisse 50% rohkem gripivaktsiini kui mullu.

Ravimiameti tegevuslubade ja inspektsiooni büroo vaneminspektor Klara Saar rääkis, et käesoleval gripihooajal on Eestisse toodud ligi 123 000 annust gripivaktsiini (24 980 annust kolmevalentset vaktsiini Influvac ning 98 000 annust neljavalentset vaktsiini VaxigripTetra). "See ületab eelmisel hooajal turustatud kogust üle 50%," lisas ta. Mullune partii omakorda oli suurem varasemate hooaegade vaktsiinikogustest.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee