Pildid: toitumis- ja liikumisravi konverents

Konverentsi moderaatorid Eesti Kliinilise Toitmise Seltsi arst Hanna-Liisa Lepp ja Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi õppejuht Sirje Vaask
Konverentsi moderaatorid Eesti Kliinilise Toitmise Seltsi arst Hanna-Liisa Lepp ...

Eilsel toitumis- ja liikumisravi konverentsil oli võimalik täiendada oma teadmisi sellest, kuidas suunata patsienti muutma oma harjumusi nii, et inimene jõuaks soovitud tulemuseni ning see jääks ka püsima.

Mitme esineja ettekandest käis eile läbi Tervise Arengu Instituudi koostatud toitumispüramiid ning selle kõrval pilt eestlaste tegelikust toitumisest. Toitumisterapeut ja koolitaja Siret Saarsalu võrdles viimast purskava vulkaaniga: toitumispüramiidi tipus olevaid suhkruid ja maiustusi süüakse meil ülemäära palju. Samas püramiidi alumine ots on tegelikkuses soovitustega võrreldes märksa hõredam.

Konverentsilt jäi kõlama mõte, et nõuanne „söö vähem, liigu rohkem“ ei aita kedagi. Inimestele tuleb anda individuaalseid soovitusi, mis arvestaksid nii nende vanuse, soo kui ka seniste toitumiseelistustega. Sama kehtib liikumissoovituste kohta, kus juhtnöörid esimeste sammude tegemiseks võiks olla nii lihtsad, et neist oleks lausa naeruväärne keelduda.

Ühekordsed dieedid ei aita, muuta on vaja eluviisi ning seejuures mõisa, et muutuse hoidmine on elukestev protsess. Patsiendi, tema murede ja tegelike soovide kuulamine soovituste andmisel on väga oluline, sest inimese enda osa kogu protsessi õnnestumisel on määrav.

Kuigi mõnikord vajavad patsiendid põhjalikumat nõustamist, saab üht-teist nende suunamiseks ära teha ka tavapärase visiidi käigus, kinnitas TÜK meestekliiniku ja SA Toitumiskliiniku arst-toitumisterapeut Kristel Ehala-Aleksejev. Kui mõtestada inimeste jaoks lahti kaks sõnumit: söö iga päev midagi viiest põhitoidugrupist ning varieeri toite toidugruppide sees, on juba päris palju ära tehtud.

Konverents toimus Eesti Kliinilise Toitmise Seltsi (EstSPEN), Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Meditsiiniuudiste koostöös.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.