Siret Trull • 6 veebruar 2019 10:15
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Keemiaravi osutamine Kuressaares teeb keskustele muret

PERH onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja Vahur Valvere   Foto: Terje Lepp

Põhja-Eesti regionaalhaigla ja TÜ kliinikumi esindajate teatel teeb neile tõsist muret Kuressaare haigla plaan alustada ilma piirkondlike haiglatega kooskõlastamata kohapealset keemiaravi. Kuressaare haigla esindajad kinnitavad, et kartused on asjatud.

PERH onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja Vahur Valvere ja TÜ Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja Peeter Padrik märgivad sotsiaalministeeriumi, terviseametile ja riigikogu sotsiaalkomisjonile saadetud kirjas, et PERH ja TÜK toetavad plaani pakkuda kaasaegset vähiravi ka väljapool Tallinna ja Tartut, sealhulgas ka Saaremaal ja Hiiumaal, kuid sama ravikvaliteedi säilitamiseks, patsientidele 24/7 turvatunde tagamiseks ja optimaalseks kuluefektiivsuseks peavad ka Eesti suursaarte haigetele tagama need teenused regionaalsed multimodaalsed vähikeskused, mida on Eestis kaks: TÜK ja PERH.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee