ITK on valmis pakkuma Kuressaares vähiravi

Saaremaa vähiühing ja Kuressaare haigla pingutavad selle nimel, et saarlased saaksid järgmisel aastal vähiravi kodusaarelt, Kuressaare haiglast. Sadadele saarlastest vähipatsientidele kujuneb Tallinnas keemiaravil käimise päev praegu piinarikkaks ja pikaks katsumuseks.

"Statistika on armutu. Saaremaal haigestub pahaloomulistesse kasvajatesse Eesti keskmisest enam inimesi. Ma ei pea mitte kuidagi normaalseks olukorda, kus inimene, kes on sattunud väga raskesse emotsionaalsesse ja materiaalsesse olukorda, peab sõitma niivõrd kaugele, et saada tegelikult laastavat ravi. Ehkki vähiravi kõrvaltoimed on mööduvad, on need väga, väga rängad," rääkis MTÜ Saaremaa Vähiühingu juhatuse liige Siiri Rannama.

Kuressaare haigla on nüüdseks leidnud koostööpartneri Ida-Tallinna keskhaigla näol ja peab läbirääkimisi, et suurhaigla arstid saaksid hakata käima Kuressaare haiglas vähiravi tegemas. Kuressaare haigla on selleks valmis, vahendasid ERR uudised "Aktuaalset kaamerat".

"Ruum on olemas, kus teha keemiaravi. Meie poolt on vaja luua keemiaravi lahustamise keskus või võimekus lahustada keemiaravi, keemiaravi käidelda. Me kindlasti peame välja õpetama keemiaravi õed," selgitas Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane.

Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee kinnitas, et haigla on valmis juba lähikuudel hakkama Kuressaares käima.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.