Ülikool soovib residentuuri korralduskulude kaasajastamist

TÜ meditsiiniteaduste valdkonna professor, dekaan Margus Lember
TÜ meditsiiniteaduste valdkonna professor, dekaan Margus Lember

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaat juhib sotsiaalministeeriumi tähelepanu ülikooli residentuuri korralduskuludeks ette nähtud rahaliste vahendite suurendamise vajadusele, tuues välja, et need on püsinud muutumatuna juba viimased kuus aastat.

Tartu Ülikooli residentuuri korralduskulud ei ole viimase 6 aasta jooksul muutunud, jäädes 107,40 euro tasemele residendi kohta kuus. Viimane muutus oli 2013. aastal, kui korralduskulud tõusid 104,30 eurolt 107,40 eurole (2,97%). Samal ajal on residendi palgakulud tõusnud viimase viie aasta jooksul 1299,20 eurolt 2789,9 euroni (114,7%). Baasasutuste korralduskulud on tõusnud 83,22% ning Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna keskmine palk on tõusnud 36,6% selgitab TÜ meditsiiniteaduste valdkonna professor, dekaan Margus Lember.

Residentuuri korralduskulud praegu kehtivas halduslepingus jagunevad kahte osasse:
1) ülikoolis toimuva koolitusega seotud kulud on 70,60 eurot kuus;
2) ülikooli korralduskulud 36,80 eurot kuus.

Esimene osa kuludest on seotud vahetult meditsiiniteaduste valdkonna palkadega. Ülikool on pidanud tagama residentuuriõppe koolitajate palgataseme – see on tähendanud palgakasvu 36,6%.

"Soovime, et vastav muutus kajastuks ka sotsiaalministeeriumi ja Tartu Ülikooli vahelises halduslepingus 2020. aasta riikliku residentuuritellimuse osas. See tähendab koolitusega seotud komponendi tõstmist tänaselt tasemelt 70,60 eurot kuus tasemele 83,50 eurot kuus," kirjutab Lember ministeeriumile.

Teine osa kuludest – ülikooli residentuuritellimuse korralduskulude katteks kasutatav raha – on olnud ülikooli jaoks pingeline teema alates 2010. aastast. Veel 2009. aasta halduslepingus oli ülikooli korralduskulude katteks ühe residentkuu kohta 2033 Eesti krooni = 129,93 eurot (ülikoolis sees jagunes see ligikaudu võrdselt koolituskuludeks ja korralduskuludeks).

"Sotsiaalministeeriumi initsiatiivil kärpisime ülikooli korralduskuludeks kasutatavat raha 2010. aasta lepingus väga järsult. Viimastel aastatel on ülikool korralduskulude katmisega tegelikult defitsiidis. Seetõttu peame vajalikuks tõsta ülikooli korralduskulude katteks kasutatavat raha tasemeni 47,50 eurot kuus residendi kohta (jääb madalamaks kui kümme aastat tagasi)," teeb ülikool ettepaneku. Residentuuri korraldamisel on vajalikud täiendused tagasiside andmisel, järk-järgult liikumine elektrooniliste residentuuripäevikute kasutamisele, võimalused residentide mobiilsuse ja individuaalsemate praktiseerimisvormide kasutamiseks. Seda on välja toonud nii residendid, nende juhendajad ning sellega nõustunud ka sotsiaalministeeriumi esindajad erinevatel foorumitel. Ülikooli korralduskuludest aga ei piisa isegi loetletud arendustööde alustamiseks, selgitatakse kirjas.

"Kokkuvõttes teeme ettepaneku tõsta residentuuri koolitusega seotud kulude ja ülikooli korralduskulude katmiseks kasutatava raha tasemele 131,00 eurot residendi kohta kuus," kirjutab Lember.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.