Meditsiiniuudised  • 21 veebruar 2019 07:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Intensiivne diabeediravi vähendab pikaajalise SP riski

Steno-2 uuringu pikaajalised tulemused on näidanud kliinilise südamepuudulikkuse (SP) riski olulist vähenemist II tüüpi diabeediga patsientidel, kes said intensiivset riskifaktorite kontrollravi.

Intensiivne diabeediravi vähendab pikaajalise SP riski  Foto: PantherMedia

Keskmiselt 21,2 aasta pikkusel järelvaatlusperioodil paigutati SP tõttu haiglasse 13% 80 patsiendist, kellele määrati algselt intensiivne ravi, võrreldes 30%-ga 80 patsiendist, kellele määrati standardne ravi, mis tähendab riski märkimisväärset vähenemist 70% võrra pärast vanuse ja sooga seotud tegurite arvestamist. Lisaks vähenes 62% võrra SP tõttu haiglasse paigutamise või kardiovaskulaarhaiguse põhjustatud surma kombineeritud sekundaarse lõpptulemuse risk.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee