Siret Trull • 13 märts 2019 08:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Palga alammäära kasv sunnib kõik töötasud üle vaatama

Foto: Veiko Tõkman / Äripäev

Vastavalt kollektiivleppele tõusevad 1. aprillist arstide, õdede ja hooldajate palkade alammäärad. Suuremate haiglate esindajad tõdevad, et üle tuleb vaadata ka nende palgad, kes teenivad alampalgast rohkem või keda kollektiivlepe ei hõlma.

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe tõdes, et ravi rahastamise lepingus ei ole eraldi välja toodud palgakomponendi tõusu. „Küll aga saame öelda, et Eesti Haigekassa ravi rahastamise leping kasvas võrreldes 2018. aastal tehtud tegeliku töömahuga 7 miljoni euro võrra. Kliinikumi 2019. aasta palgafond kasvas võrreldes 2018. aasta palgafondiga 10,8 miljonit eurot. Protsentides kasvas haigekassa leping 4,4%, palgafond 10,1%,“ selgitas Eelmäe vastuseks küsimusele, kas palgakomponendi kasv haigekassa hindades katab kogu haigla palgakasvu.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee