Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Maailma keskmine oodatav eluiga on 72,3 aastat
Maailma rahvaarv jõudis 2019. aastal 7,7 miljardi inimeseni, 2050. aastaks on see oodatavasti 9,7 miljardit, seisis ÜRO peasekretäri ettekandes.
Elanikkonna kasvuga kaasneb selle vananemine, sündimuse vähenemine ja tormiline linnastumine, märgitakse ettekandes, mis esitati arutamiseks ÜRO elanikkonna- ja arengukomisjoni 51. istungjärgule, vahendab ERR uudised.
Regionaalhaigla kardioloog professor Margus Viigimaa sõnul on aastatega Eesti mees palju rohkem hakanud huvi tundma oma tervise ja ka südame tervise vastu.
Vaid hooliva ja koostöötava ühiskonnana jõuame nii kaugele, et igaüks meist leiab talle sobiva abi õigel ajal õigest kohast, kirjutab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna tervisepoliitika eestkõneleja, tervise- ja tööminister Riina Sikkut.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.