• 12.04.19, 15:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töötaja tervis vajab paremat kaitset

Eesti tööealine elanikkond väheneb ja vananeb, mistõttu on üha suuremaks väljakutseks, kuidas hoida inimesi tervena võimalikult kaua tööturul. Kuigi väga paljud tööandjad on seadnud tööohutuse prioriteediks ja tegelevad sellega igapäevaselt, näitab tööõnnetuste ja tööga seotud haigestumiste statistika, et endiselt on töökeskkondi, mis kahjustavad töötaja tervist ja kus ohutus vajab parandamist, kirjutab sotsiaalministeeriumi blogis tööelu arengu osakonna nõunik Eva Põldis.
 Töötaja tervis vajab paremat kaitset
  • Foto: Scanpix/ PantherMedia
Riigi kui terviku seisukohast on oluline tööealise elanikkonna tervise kaitse ja töövõime säilimine. 2018. aastal registreeriti tööinspektsioonis 5134 tööõnnetust, millest ligi veerand (22%) olid rasked õnnetused ehk mille tagajärjel sai töötaja raske kehavigastuse. Surmaga lõppenud tööõnnetusi juhtus üheksa. Võrreldes varasema aastaga vähenes tööõnnetuste arv 75 võrra. Tööõnnetuste tõttu oli igal tööpäeval töölt eemal 670 töötajat, mis tähendab kulu nii töötajale, tööandjale kui ka riigile. Tööõnnetused, millega kaasneb vähemalt ühe päevane töövõimetus, moodustavad kõikidest tööõnnetustest ligi 72%.

Seotud lood

Uudised
  • 09.01.19, 15:30
Tööõnnetuste arv tervishoius on kasvanud
Viimase kolme aasta statistika näitab, et tööõnnetuste arv tervishoiu valdkonnas on kasvanud.
Uudised
  • 17.01.19, 15:30
Tööõnnetuste põhjuste top 3 meditsiinis
Statistika näitab, et tööõnnetuste arv tervishoiuvaldkonnas on viimastel aastatel mõnevõrra kasvanud. Õnnetuste peamised põhjused saab jagada kolmeks.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele