Riigikontroll uurib, kuivõrd aitavad erinevad e-tervise lahendused tervishoiutöötajal saada operatiivselt vajalikku infot patsiendi ravimiseks.

- Digilahendused peavad aitama vajalikku infot operatsiivselt leida.
- Foto: Scanpix / PantherMedia
Riigikontroll on värskelt alustanud ülevaate koostamist teemal „E-tervise teenuste süsteemi toimimine“.
Ülevaate eesmärk on kaardistada e-tervise erinevate projektide hetkeseis ning selgitada välja, kuivõrd kasutusel olevad e-lahendused tagavad, et tervishoiutöötajal on võimalik operatiivselt kasutada kogu vajalikku teavet patsiendi ravimiseks.
Menetlustoimingud viiakse ajavahemikus aprillist septembrini läbi sotsiaalministeeriumis, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuses ning Eesti Haigekassas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ülevaadet kasutatakse ühe sisendina Riigikontrolli aastaaruandes, mida riigikontrolör tutvustab parlamendile sügisel. Vajadusel tehakse ka märgukiri seotud osapooltele.
Seotud lood
Tervishoiu kohta seisab uues koalitsioonileppes rida punkte, mis on paraku üsna üldsõnalised ja ettevaatlikud ega sisalda konkreetseid tähtaegu ja summasid. Seetõttu on praegu väga raske hinnata, mida ja kuidas tegelikult muudetakse. Võib-olla tõesti saab pilt selgemaks uues riigi eelarvestrateegias, nagu valitsusliit kinnitab, kirjutab Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa.
Meditsiinimõjutajaks 2018 valisid meie lugejad perearst Karmen Jolleri, kes aasta tagasi pälvis ka aasta arsti tiitli. Joller tunnistab, et tunnustused on toonud tööd tublisti juurde: kasvanud on nii nimistu kui ka kutsed erinevatele üritustele esinema.
Connected Health klastri Innovatsioonijuht Kitty Kubo on seisukohal, et Eesti peaks ise arendama tervise digilahendusi, selle asemel, et muutuda mõne aasta pärast nende importijaks.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!