Siret Trull • 6 juuni 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Inimesed ei tea õigusest välismaal ravi saada

Euroopa Liidu patsientidel on endiselt raskusi ELi piiriülese tervishoiu direktiivis ette nähtud teenuste kasutamisega. Ainult väike osa potentsiaalsetest patsientidest on teadlik oma õigusest välismaal arstiabi saada, leidis Euroopa Kontrollikoda oma eriaruandes.

Lost tourists consulting map and phone  Foto: Antonio Guillen Fernández

Kontrollkoda leidis ka, et patsientide terviseandmete elektroonilises vahetamises liikmesriikide vahel esineb probleeme ja viivitusi. Samuti tuleb parandada harvikhaigusi põdevate patsientide juurdepääsu tervishoiule.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee