Meditsiiniuudised  • 12 juuni 2019 06:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Enamike inimeste väliselt tervetes kudedes leidub mutatsioone

Suurema osa inimeste väliselt tervetes kudedes leidub mutatsioone, millest osa võivad viia halbade asjaolude kokkulangemisel vähi tekkeni, leiavad uuel meetodil tuhandeid koeproove uurinud teadlased.

Uuritud 29 erinevat tüüpi koest leidus muutunud DNAga rakke kõige rohkem nahas, kopsudes ja söögitorus.  Foto: PantherMedia

"Me ei pea muretsema tulemuste valguses vähi pärast rohkem kui eile. Suurem osa kloonidest ei muutu ilmselt kunagi vähirakkudeks. Need võivad kasvada küll teistest kiiremini, kuid mingil hetkel tuleb piir ette," rõhutas uurimuse juhtivautor Gad Getz, Ameerika Ühendriikides asuva Broadi instituudi vähiteadlane.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee