Kadi Heinsalu • 9 august 2019 07:07
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Haiguslehtede võrdlus Eestis ja Soomes

Kui Eestis võtavad inimesed haiguslehti peamiselt lihas-luukonna haiguste tõttu ja keskmiselt ligi 2 nädalaks, siis Soomes on esikohale kerkinud vaimse tervise häired, millega ollakse nn sinisel lehel kaks kuud.

Eestis on esikohal töövõimetuslehed luu-lihaskonna haiguste tõttu.  Foto: Antonio Guillen Fernández

Haigekassa Eestis hüvitas 2019. aasta esimesel poolaastal ligi 157 000 haiguslehte, millele kulus rohkem kui 42,5 miljonit eurot. Haiguslehtede keskmine pikkus oli 13 päeva. Kõige rohkem haiguslehti hüvitati veebruaris viirushaiguste leviku tõttu.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee