• 06.09.19, 15:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool hakkas koolitama hambaraviassistente

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli pakub alates sellest sügisest 2aastase kestusega hambaraviassistentide töökohapõhist kutseõpet. Esimene lend alustas eile.
Praegu töötavad Eesti hambaravikliinikutes hambaraviõed ja -assistendid, kuid neil puudub võimalus õe hariduse baasil spetsialiseeruda hambaraviõeks või omandada hambaraviassistendi kutse pärast gümnaasiumi lõpetamist.
  • Praegu töötavad Eesti hambaravikliinikutes hambaraviõed ja -assistendid, kuid neil puudub võimalus õe hariduse baasil spetsialiseeruda hambaraviõeks või omandada hambaraviassistendi kutse pärast gümnaasiumi lõpetamist.
  • Foto: PantherMedia
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õpetaja-õppekavade koordinaatori Maarika Tõntsi sõnul töötavad Eesti hambaravikliinikutes hambaraviõed ja -assistendid, kuid neil puudub võimalus õe hariduse baasil spetsialiseeruda hambaraviõeks või omandada hambaraviassistendi kutse pärast gümnaasiumi lõpetamist. „Vajadus hambaravis töötavate spetsialistide õppe järele on aasta-aastalt suurenenud ning kasvanud on hambaravikliinikute arv, kus soovitakse värvata koolitatud spetsialiste,” sõnas Tõnts. Ta lisas, et just seetõttu alustas Tallinna Tervishoiu Kõrgkool hambaraviassistentide töökohapõhise kutseõppega: „Töökohapõhine kutseõpe võimaldab lisaks praktilistele oskustele omandada ja täiendada tervishoiutöötajale vajalikke kutse- ja erialaseid kompetentse. Ühtlasi annab õpe võimaluse töötamise kõrvalt tõsta erialast kvalifikatsiooni,” lisas ta.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele