Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli pakub alates sellest sügisest 2aastase kestusega hambaraviassistentide töökohapõhist kutseõpet. Esimene lend alustas eile.

- Praegu töötavad Eesti hambaravikliinikutes hambaraviõed ja -assistendid, kuid neil puudub võimalus õe hariduse baasil spetsialiseeruda hambaraviõeks või omandada hambaraviassistendi kutse pärast gümnaasiumi lõpetamist.
- Foto: PantherMedia
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õpetaja-õppekavade koordinaatori Maarika Tõntsi sõnul töötavad Eesti hambaravikliinikutes hambaraviõed ja -assistendid, kuid neil puudub võimalus õe hariduse baasil spetsialiseeruda hambaraviõeks või omandada hambaraviassistendi kutse pärast gümnaasiumi lõpetamist. „Vajadus hambaravis töötavate spetsialistide õppe järele on aasta-aastalt suurenenud ning kasvanud on hambaravikliinikute arv, kus soovitakse värvata koolitatud spetsialiste,” sõnas Tõnts. Ta lisas, et just seetõttu alustas Tallinna Tervishoiu Kõrgkool hambaraviassistentide töökohapõhise kutseõppega: „Töökohapõhine kutseõpe võimaldab lisaks praktilistele oskustele omandada ja täiendada tervishoiutöötajale vajalikke kutse- ja erialaseid kompetentse. Ühtlasi annab õpe võimaluse töötamise kõrvalt tõsta erialast kvalifikatsiooni,” lisas ta.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.