Kroonilised põletikulised nahahaigused, näiteks psoriaas ja atoopiline dermatiit, võivad teatud juhtudel olla vaatluse põhjal väga sarnased ning see raskendab nende täpset diagnoosimist. Tartu Ülikooli teadlased uurisid koos Tartu Ülikooli Kliinikumi nahaarstidega uuenduslikku meetodit naastulise psoriaasi diagnoosimiseks. Teadustöö eesmärk oli viia edasi biomarkeritel põhineva diagnostika arendamist põletikuliste nahahaiguste valdkonnas.
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas välja töötatud masinõppemudelitega leiti esmakordselt markerid, mida varem ei ole psoriaasi ja atoopilist dermatiitiga seostatud. Uus teadmine aitab haigusi paremini diagnoosida ja ravi kulgu jälgida.
Psoriaasi bioloogiline ravi on osutunud kliinilistes uuringutes tõhusaks. Kuna enamik analüüse on seni keskendunud üksikute bioloogiliste vahendite lühiajalistele tulemustele, on olnud vähe andmeid pikaajaliste tulemuste kohta kliinilises praktikas, kus erinevate bioloogiliste vahendite kasutamine on levinud.
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas tehtav tipptasemel teadustöö siirdegenoomika, viljatuse ning naha ja liigeste põletikuliste ja krooniliste haiguste uurimisel toob Tartusse maailma ülikoolide edetabelis QS 82. kohal oleva maineka Nottinghami Ülikooli meditsiiniteadlased. Teadlaste soov on leida partnereid ühiste teadusteemade uurimiseks.
Bioloogilisi ravimeid kasutatakse üha rohkem ja nii ka nahahaiguste ravis. Küsimustele bioloogiliste ravimite kasutamise kohta vastas Ida-Tallinna Keskhaigla dermatoveneroloog, vanemarst Pille Konno.