• 07.01.20, 12:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mis võtaks ära valu?

Inimesi, kes peavad elama kroonilise valuga, on ainuüksi USA-s 50 miljonit ja mujal maailmas veel miljoneid. Vajadus mõista valu bioloogilisi mehhanisme ja leida tõhusamaid viise kroonilise valu vaigistamiseks on muutunud pakiliseks.
Mis võtaks ära valu?
  • Foto: Shutterstock
Valu põhuseid on palju, vähist diabeedi, neuroloogiliste haiguste ja muude tervisehäireteni. Kannatuste põhjus on aga üks: füüsiline piin, mis segab inimeste elu, kas aeg-ajalt või kogu aeg. Pole sugugi ebatavaline, et vähipatsiendid, kes piinlevad pärast keemiaravi tugeva vaibumatu valu käes, otsustavad ravi pooleli jätta, et leida pääsu surmas, kirjutas National Geographic.

Seotud lood

Uudised
  • 07.11.19, 07:00
Abi kroonilise migreeni vastu on kallis
Äripäeva raadio tervisesaates rääkis migreenist Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja Toomas Toomsoo.
Uudised
  • 30.10.19, 15:37
„Pealtnägija“ saade: kas ravikanep tuleks legaliseerida?
Kolmapäeva õhtul eetris olnud „Pealtnägija“ tõstatas vähihaige naise loo valguses küsimuse, miks on Eestis ravikanep keelatud isegi üliraskes seisus olevate haigete puhul.
Uudised
  • 23.10.19, 13:21
Meestearst: vahel tekib ravides tunne, et tegeled voodoo’ga
Prostatiit ehk eesnäärmepõletik on salakaval haigus, mille tekkepõhjused ja -mehhanismid jäävadki teinekord saladuseks. Põeb seda aga elu jooksul iga teine mees.
Uudised
  • 08.07.19, 07:00
Kehalise aktiivsuse mõju alajäsemete isheemia sümptomitele
Perifeersete arterite haigus (PAH) on aterosklerootiline haigus, mis mõjutab rohkem kui 200 miljonit inimest üle maailma. Kõige tüüpilisemateks perifeersete arterite haiguse ilminguks on isheemiast tingitud valud säärelihastes, kuid need võivad esineda ka tuhara-, reie- või jalalabalihastes. See paneb lonkama.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele