Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tegevusi apteegireformi osas hetkel ei toimu
Meditsiiniuudised uuris, mida teevad apteegituru osalised kaks ja pool kuud enne reformi jõustumist. Selgus, et turuosalised on uniselt ootel ning apteekide omandisuhete muutmises massilisi aktiivseid tegevusi ei esine.
Sotsiaalminister Tanel Kiik toetab apteegireformi järk-järgulist rakendamist, tema ettepanekuga liitusid eile ka proviisorid, saates sotsiaalkomisjonile pöördumise, milles palusid apteegireformi tähtaega pikendada aasta võrra.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.