Missugune on õe roll eri- ja tavaolukorras tervishoius ja kuidas seda väärtustatakse, arutlevad õenduseriala esindajad tänasel rahvusvahelisel õdede päeval.
12. mail 200 aastat tagasi sündis Itaalias, mille tervishoiusüsteem praegu ägab koroonakriisi raskuse all, õenduse rajaja Florence Nightingale. Tema ümberkorraldused Krimmi sõjas haavatute paremaks aitamiseks päästsid elusid. Kaks sajandit hiljem on õdedest saanud arvukaim ja mõjuvõimsaim tervishoiusüsteemis töötav jõud, kelle roll ja vastutus on märkimisväärselt kasvanud. Missugune on õe roll eri- ja tavaolukorras tervishoius ja kuidas seda väärtustatakse?
Seotud lood
Kas Eesti praegune ravikindlustussüsteem suudab vastu pidada olukorras, kus elanikkond vananeb, inimeste ootused tervishoiule kasvavad ning meditsiini areng aina kiireneb ja kallineb, arutleb haigekassa juhatuse liige ja finantsvaldkonna juht Pille Banhard.
5. mai on pühendatud ämmaemanda ametile, kes oma tööd tehes jagavad hoolt tulevaste emade ja nende laste elule ja tervisele.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.