• 22.05.20, 13:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Primaatidel tekkis koroonaviiruse suhtes kaitsev immuunsus

Kuigi maailmas käivad katsed sajakonna COVID-19 vaktsiinikandidaadiga on peamiseks vastamata küsimuseks, kas SARS-CoV-2 nakkus annab läbipõdemisel kaitsva immuunsuse uuesti nakatumise vastu.
Primaatidel tekkis koroonaviiruse suhtes kaitsev immuunsus
  • Foto: Shutterstock
Rühm USA teadlasi töötas välja SARS-CoV-2 nakkuse mudeli reesusmakaakidel. Nakatamise järgselt leiti makaakidel kõrge viiruskoormus ülemistes ja alumistes hingamisteedes, humoraalne ja rakuline immuunvastus ning viirusliku interstitsiaalse pneumoonia pilt.

Seotud lood

Uudised
  • 21.05.20, 07:00
Võidujooksus vaktsiinini on mängus miljardid
Koroonaviiruse vaktsiinini jõudmine on moodsa meditsiini üks närvesöövamaid võidujookse, mis on tekitanud elevust ka investorites, kes loodavad aktsiarallist osa saada.
Uudised
  • 15.05.20, 15:30
Vaktsiiniarendusega on kõige kaugemale jõudnud Moderna
Koroonaviiruse vaktsiine on arenduses üle 100, kliiniliste uuringute I faasi on jõudnud kümmekond, kuid II faasi vaid üks. Professor Irja Lutsar ei usu, et koroonavaktsiin võiks jõuda turule varem kui 18 kuu möödudes.
Uudised
  • 21.04.20, 08:48
Ravimiarenduse eri etappides on üle saja SARS-CoV-2 vaktsiini
Kui tavaolukorras toimub ravimiarendus mitu aastat, siis SARS-CoV-2 vastu lubavad mõned prognoosid vaktsiini juba käesleva aasta sügiseks. Ravimiamet selgitas oma ülevaates, kui realistlik see on.
Uudised
  • 18.05.20, 15:30
Remdesiviirile tulevad geneerikud
Eksperimentaalse ravim remdesiviir tootja Gilead Sciences sõlmis litsentsilepingu viie geneeriliste ravimite tootjaga, et tagada ravimi kättesaadavus 127 riigis, kus tervishoiuteenuste kättesaadavus on vilets.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele