Ministri määrusega moodustati eelmisel nädalal uue põlvkonna tervise infosüsteemi (upTIS) projekti juhtrühm. upTIS loomisel soovitakse uuendada nii infosüsteemi tehnilist poolt kui üldist e-tervise toimimisloogikat ja dokumenteerimispõhimõtteid.
Tervise infosüsteemi puhul on tegemist ühe Eesti digiriigi lipulaevaga, mis saab tänavu 12 aastaseks. Selle tosina aasta jooksul on digilahendused saanud tervisevaldkonnas igapäeva lahutamatuks osaks. Informatsiooni jagamine, olgu selleks e-konsultatsioon, digiretsept, kaugteenused või mõni muu lahendus on täielikult muutnud viise, kuidas tarbitakse terviseteenuseid kogu maailmas. Arvestades üldist digitaalsete arengute kiirust on tervise infosüsteemi vanus hakanud Eesti e-tervise arenguvõimalusi piirama.
Seotud lood
Terviseandmete kvaliteedi tähtsusest personaalmeditsiini digitaalsetes rakendustes rääkis tänasel Meditsiiniuudiste poolt korraldatud konverentsil Ateroskleroos - seosed ja tagajärjed ITK radioloog Peeter Ross, kes töötab ühtlasi ka Tallinna Tehnikaülikoolis.
Kui andmekaitse inspektsioon on tuvastanud tervishoiuasutuse töötaja rikkumise andmete vaatamisel, alustatakse järelevalvega, millele võib järgneda väärteomenetlus.
Sõeluuringute korraldus Eestis on killustunud ning seetõttu uuringutest saadav kasu madal, leiavad eksperdid, kes soovitavad kaaluda nn sõeluuringute keskuse loomist. Sotsiaalministeerium on seisukohal, et parandada tuleb hoopis koostööd osalevate asutuste vahel.
Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi tõi konverentsil Meditsiin 2019 välja perearstide üheksa suurt soovi.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!