• 06.08.20, 09:14

Koroonaviiruse levimus Tallinnas on arvatust kümme korda suurem

Tartu Ülikooli juhtimisel korraldatud koroonaviiruse antikehade uuringu KoroSero-EST-1 tulemused näitavad, et viiruse levimus oli Tallinnas kümme ning Saaremaal kolm ja pool korda suurem, kui ütleb ninaneeluproovidel põhinev riiklik statistika.
Koroonaviiruse levimus Tallinnas on arvatust kümme korda suurem
  • Foto: Shutterstock
Vaid 20%-l inimestest, kelle verest leiti koroonaviiruse antikehasid, esines mõni viirusele omane sümptom. Alustatud on juba üle-eestilise antikehade uuringuga KoroSero-EST-2.

Seotud lood

Uudised
  • 05.08.20, 17:42
Algab koroonaviiruse seireuuringu viies etapp
Homme kutsub Tartu Ülikool 2400 eestimaalast osalema koroonaviiruse levimuse uuringu viiendas etapis, et saada teada, kui suurt mõju on viiruse laiemale levikule avaldanud viimastel nädalatel tekkinud haiguspuhangud.
Uudised
  • 06.08.20, 07:00
Kaks poolkvantitatiivset COVID-19 antikehade testi said FDA kasutusloa
USA Toidu- ja ravimiamet (FDA) andis läinud nädalal kasutusloa kahele Siemens Healthineersi poolt välja töötatud testile – ADVIA Centaur COV2G ja Atellica IM COV2G, mis annavad SARS-CoV-2 antikehade hinnangulise numbrilise tulemuse veres.
Uudised
  • 05.08.20, 12:55
Kaks koroonahaiget soomlast käisid Muhus turismireisil
"Kinnitan, et Muhus on tõesti kontaktsed inimesed olemas," ütles Saarte Häälele Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp.
Uudised
  • 05.08.20, 11:34
Härma: üle-eestiline nakatumisoht on madal
Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma selgitas tänasel pressikonverentsil, et koroonaviirusesse nakatumine Eestis on viimastel nädalatel kasvanud peamiselt Tartu kolletega seoses, üle-eestiliselt piiranguid seada pole hetkel põhjendatud.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele