Piiriülese retseptiandmete vahetuse eest vastutava TEHIKu tervisetalituse juhi Tõnis Jaaguse sõnul on Horvaatia järjekorras teine riik Euroopas, kes on sellise võimekuse loonud. „See saab teoks, sest Horvaatia on täna enda siseriiklikud digilahendused viinud vastavasse valmisolekusse, et tagada ka teenuse piiriülene toimivus,“ selgitas Jaagus.
Kui Soome retseptiga Eestis ravimeid osta on olnud võimalik juba üle aasta, siis tänasest toimib süsteem ka vastupidi. Soome on esimene välisriik, kust eestlased saavad endale digiretseptiga ravimeid osta.
Sotsiaalministeerium saatis sel nädalal omalt poolt toetuskirja Läti terviseteenistuse CEF (Connecting Europe Facility) grandi projektitaotlusele, millega nad asuvad välja töötama piiriülest digiretsepti ja patsiendi haigusloo kokkuvõtet aastaks 2022.
Euroopa Kontrollikoja värske aruande ELi piiriülesest tervishoiust näitab, et kuigi EL piiriülese tervishoiu eesmärgid olid suured, on reaalne direktiivi mõju olnud väike.
Euroopa Komisjon esitab täna soovitused, et luua turvaline süsteem, mis võimaldab kodanikel pääseda juurde oma elektroonilistele terviseandmetele kõigis liikmesriikides.