Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine peaks olema praegu kõigi teemade ema, ent näha ja kuulda oleva järgi justkui ikkagi ei ole, nendib Äripäev juhtkirjas.
Kes vaatas esmaspäeva õhtul ontliku kodanikuna rahvusringhäälingu uudistesaadet, sai aru nii, et vaktsineerimisega on meil ligadi-logadi. Teadaolevad faktid ei jäta millegi muu järeldamiseks kuigi palju võimalusi.
Liina Viies Eesti Tel Avivi saatkonnast heidab pilgu koroonatulevikku: milline on elu Iisraelis nüüd, mil umbes pool elanikkonnast on oma esimese vaktsiinidoosi saanud. Kas Iisrael võiks ennustada ka Eesti tervisekriisi tulevikku?
Eest Ravimihulgimüüjate Liit pöördus sotsiaalministeeriumi poole palvega lülitada liidu liikmete töötajad praegu toimuvasse vaktsineerimisjärku, kuna nende inimeste tegevusest sõltub ravimite tarne toimepidevus.
Kui praegu peab koroonaviiruse vastu vaktsineerimiseks tegema kaks süsti, siis Prantsusmaa tervishoiueksperdid usuvad, et viiruse läbi põdenutele piisab vaid ühest süstist.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.